rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Yellow Peel

Peeling medyczny Yellow Peel dzięki swojej wysokiej skuteczności oraz niskiej agresywności jest jednym z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego działanie umożliwia usunięcie naskórka na różnych poziomach, dlatego ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry.

Zastosowane w pierwszej fazie zabiegu kwasy powodują złuszczanie i odnowę naskórka. W druga faza zabiegu ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu, elastyny i glikozamin, które przywracają skórze jędrność.

Zawarte w preparacie dodatkowe składniki usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Zastosowanie Yellow Peel

Spłycenie drobnych zmarszczek,

Przywrócenie jędrności skóry,

Przeciwdziałanie fotostarzeniu skóry,

Odmłodzenie okolic oczu,

Usunięcie przebarwień na twarzy i dłoniach

Niwelacja blizn i leczenie zaburzeń pigmentacji po trądziku,

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Jak wygląda zabieg Yellow Peel?

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry specjalnym preparatem. Następnie wykonywana jest pierwsza faza zabiegu z użyciem żelowego peelingu powierzchniowego. Podczas tej fazy pacjent zazwyczaj odczuwa pieczenie, które jest sygnałem do usunięcia preparatu.

W drugiej fazie nakładany jest Yellow Peel. Ilość nakładanych warstw jest uzależniona od celu wykonywanego zabiegu.

Od razu po wykonaniu zabiegu może pojawić się lekki obrzęk skóry oraz zaczerwienienie. Nie należy się tym jednak martwić, gdyż jest to normalna reakcja skóry. Wystąpienie tych objawów oznacza prawidłowe przeprowadzenie zabiegu i gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów.

Około 3 dni po wykonaniu peelingu zaczyna się delikatne złuszczanie naskórka, które nie stanowi przeszkody w aktywności zawodowej i towarzyskiej.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem Yellow Peel bardzo ważne jest dbanie o intensywne nawilżenie skóry. Pacjentom ze skłonnościami do przebarwień w okresie po zabiegowym zaleca się stosowanie filtrów o lekkiej konsystencji.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone