rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Stulejka

Stulejka to schorzenie męskie dotyczące bardzo istotnego w życiu każdego mężczyzny organu – prącia, a bardziej precyzyjnie samego napletka.

 

badaniaNapletek to skóra pokrywająca żołądź. Jej zadaniem jest ochrona żołędzi przed otarciami i uszkodzeniami. Napletek sprawia także, że delikatna skóra żołędzi jest stale nieco wilgotna. Napletek jest ruchomy, co umożliwia jego odwodzenie i usuwanie gromadzącej się pod nim mastki zwanej też „smegmą” – białej, gęstej, mazistej substancji o nieprzyjemnym zapachu. Na mastkę składają się resztki moczu, spermy, złuszczonego naskórka i łoju – raj dla bakterii. Mastce przypisuje się także, dotąd wprawdzie niepotwierdzone, działanie rakotwórcze.

 

Stulejka pojawia się gdy nie można odwodzić swobodnie napletka w celu usunięcia zalegającej pod nim mastki. Niemożność odwodzenia napletka spowodowana jest zbyt wąskim ujściem napletka (zbyt małą średnicą otworu w napletku). Oczywiście problem ten dotyczy nie tylko zabiegów higienicznych, ale także – współżycia.
Stulejka utrudnia, a nawet uniemożliwia czynności seksualne. Przy wzwodzie napletek nie zsuwa się za żołądź do rowka zażołędnego tak jak powinno mieć to miejsce. Utrzymywanie stosunków seksualnych jest znacznie utrudnione. Podczas stosunków często dochodzi do kontuzji w postaci uszkodzeń skóry napletka, która naciągana na żołądź w wyniku ruchów stymulujących pęka powodując powstawanie ran, które po zabliźnieniu dodatkowo zawężają ujście napletka.

 

ZABIEG USUNIĘCIA STULEJKI – PRZEBIEG:

Leczenie polega na chirurgicznej korekcji: plastyce grzbietowej lub całkowitym obrzezaniu. Wykonywane jest w miejscowym, nasiękowym znieczuleniu.
Cała procedura trwa ok. 30-40 min. Po zabiegu pacjent udaje się do domu. Zakładane szwy wchłaniają się samoistnie.

W Alma-Medica zabieg usunięcia stulejki wykonują dwaj doświadczeni i lubiani przez pacjentów urolodzy lek. med. Mirosław Fortuna oraz lek. med. Witold Smoleński.

 

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU:

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone