rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Przygotowanie do zabiegu usunięcia stulejki

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu usunięcia stulejki oraz stosowanie się do zaleceń lekarski na okres rekonwalescencji pozwala pacjentom na łatwiejsze przejście procesu leczenia, złagodzenie bólu oraz uniknięcie powikłań po zabiegu.

 

Zabieg usunięcia stulejki jest wykonywany przez lekarza urologa w znieczuleniu miejscowym. Szwy zakładane w trakcie zabiegu są rozpuszczalne.

 

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania:

Badania są ważne przez 2 tygodnie. Na zabieg należy się stawić z ważnymi badaniami.

Zalecenia lekarskie przed zabiegiem

 

  1. Przed operacją stulejki należy szczegółowo dbać o higienę intymną. W trakcie kąpieli pacjent powinien odprowadzać napletek i dokładnie oczyszczać żołądź prącia z mastki i moczu. Odprowadzanie napletka powinno być przeprowadzane również podczas każdego oddawania moczu. Proces ten jest istotny zarówno w przygotowaniu przed zabiegiem jak i w profilaktyce.
  2. W dniu zabiegu należy dokładnie ogolić krocze, gdyż owłosienie może przeszkadzać i utrudniać lekarzowi wykonanie zabiegu.
  3. Odradza się wykonywanie zabiegu jeśli w ciągu 14 dni przed zabiegiem pacjent przeszedł infekcję. Może mieć ona negatywny wpływ na rekonwalescencje. O wszelkich przebytych w ostatnim czasie chorobach należy poinformować lekarza przed zabiegiem lub w trakcie konsultacji.
  4. Na 14 dni przed zabiegiem nie należy stosować leków zawierających salicylany (np. aspiryny). Substancja ta ma działanie rozrzedzające krew.
  5. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o zażywanych lekach.
  6. Zalecamy zaopatrzyć się przed zabiegiem w zestaw jałowych opatrunków, preparatów do odkażania oraz obcisłą bieliznę.
  7. W trakcie konsultacji warto dopytać się lekarza jakie środki przeciwbólowe mogą być stosowane w okresie pooperacyjnym.

 

Zalecenia lekarskie po zabiegu:

 

  1. Zaleca się stosowanie wazeliny w okolicy szwów, co zapobiega przyklejaniu się operowanego miejsca do bielizny.
  2. W pierwszych dniach po zabiegu należy zrezygnować ze wzmożonej aktywności fizycznej.
  3. Do czasu pełnego zagojenia rany należy także powstrzymać się od wszelkiej aktywności seksualnej. Może ona doprowadzić do zakażenia rany, a także podrażnienia jej co wydłuży czas rekonwalescencji .
  4. Po zabiegu usunięcia stulejki bardzo ważna jest dbałość o higienę operowanego miejsca. Zaleca się toaletę z użyciem szarego mydła lub naparu z rumianku.
  5. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów po zabiegu, takich jak: podwyższona temperatura, wzrost zaczerwienienia lub obrzęku operowanego miejsca, ropny wysięk – należy NIEZWŁOCZNIE SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM. Są to objawy infekcji rany i nie wolno ich ignorować.
Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone