rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania żylaków

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania:

Wyżej wymienione badania należy wykonać na 5 dni przed planowanym zabiegiem.

 

Zalecenia lekarskie przed zabiegiem:

 1. Badania dodatkowe w zależności od obciążenia chorobami (np.: schorzenia tarczycy – TSH, fT4, fT3, choroby kardiologiczne – ECHO serca…).
 2. Na zabieg zgłosić się z oryginałami wyników badań.
 3. Proszę zakupić dobrze dopasowane pończochy przeciwżylakowe II stopnia ucisku, najlepiej firmy SIGVARS. Noga musi być wymierzona według zaleceń lub po przymiarce w sklepie medycznym w godzinach porannych.
 4. Na 48 godzin przed operacją nie wolno spożywać alkoholu.
 5. Na dzień przed zabiegiem należy pić dużo wody.
 6. W dniu zabiegu proszę być na czczo – nic nie jeść, rano wypić szklankę wody lub herbaty.
 7. W dniu zabiegu nie wolno pić kawy oraz żadnych napojów energetyzujących.
 8. Po zabiegu około 30 min. pacjent pozostaje w Klinice, następnie może wrócić do domu, do normalnego funkcjonowania. Do pracy można wrócić następnego dnia.
 9. Zabieg nie może być przeprowadzony w trakcie lub bezpośrednio po infekcji (katar, kaszel, ból gardła itp.), wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu – również opryszczka.
 10. Od skończonej terapii antybiotykowej powinno minąć co najmniej 10 dni; od infekcji, która wystąpiła 14 lub mniej dni przed zabiegiem należy jak najszybciej powiadomić Klinikę.
 11. Na 14 dni przed zabiegiem nie należy zażywać salicylanów – tzn. polopiryny, aspiryny, acardu, a także preparatów złożonych zawierających ten lek.
 12. Na sali operacyjnej pacjent nie może mieć lakieru i tipsów na paznokciach oraz żadnej biżuterii (zegarka, pierścionków, obrączki, kolczyków), okularów. Dotyczy to szczególnie ozdób w jamie ustnej (np. kolczyki w języku), które mogą wpaść do dróg oddechowych i spowodować zagrożenie życia. Wskazane jest zdjęcie protez zębowych i szkieł kontaktowych – w niektórych wypadkach, po uzgodnieniu z lekarzem, możliwe jest odstępstwo od tej zasady. Pacjent niedosłyszący może pozostawić aparat słuchowy ponieważ ułatwi to kontakt z personelem medycznym.
 13. Po zabiegu pacjent musi mieć zapewniony transport samochodem pod opieką osoby dorosłej. Istnieje możliwość skorzystania z transportu medycznego, organizowanego przez ALMA-MEDICA – usługa płatna dodatkowo.
 14. Pacjent po opuszczeniu Kliniki powinien mieć zapewnioną opiekę osoby dorosłej na czas kilkudniowej rekonwalescencji po zabiegu.
 15. Pacjent musi znać adres i telefon placówki ochrony zdrowia pełniącej 24 godzinny dyżur (szpital, całodobowa opieka medyczna) znajdującej jego miejsca pobytu po zabiegu.
 16. W przypadku silnych dolegliwości lub jakichkolwiek wątpliwości należy porozumieć się telefonicznie z lekarzem.
Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone