rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Blok operacyjny

Podmiot leczniczy ALMA-MEDICA dysponuje blokiem operacyjnym, zgodnym ze standardami Unii Europejskiej. Jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek tego typu w Polsce.

 

Blok operacyjny

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo Pacjentów w zastosowaliśmy technologię klimatyzacji medycznej z systemem nawiewu laminarnego. Instalacja została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi wymaganiami europejskimi. Ma na celu obniżanie ryzyka infekcji pochodzących z powietrza, będących jedną z głównych przyczyn powstawania powikłań pooperacyjnych.
System ten zwiększa ochronę pacjenta przed zakażeniami w trakcie zabiegu, wytwarza sterylną strefę ochrony przed zanieczyszczeniami. Zastosowane filtry usuwają zanieczyszczenia bakteryjne i wirusowe, zapewniając optymalne warunki dla pacjenta i personelu medycznego. Wysokie wymagania w zakresie czystości i jakości powietrza, stawiane nowoczesnym salom operacyjnym, wymusiły stworzenie rozwiązań na bazie technologii czystych pomieszczeń. Powietrze czyste wymagane jest w całym obszarze chirurgicznym, obejmuje: pole operacyjne, instrumenty chirurgiczne, pacjenta i cały zespół wykonujący operację.

 

Rezerwowe źródło zasilania elektrycznego

Sala operacyjna wyposażona jest w nowoczesny systemem awaryjnego zasilania, który gwarantuje stały dopływ energii w przypadku awarii zewnętrznej sieci energetycznej.

 

Sala wybudzeń

Zgodnie ze standardami europejskimi posiadamy nowoczesną salę wybudzeń. Pomieszczenie wyposażone jest w wyspecjalizowaną aparaturę medyczną do monitorowania funkcji życiowych. W sali wybudzeń pacjent jest pod stałą opieką i nadzorem pielęgniarskim.

 

Sala pobytowa

Wyposażona w toaletę, telewizor, dostęp do internetu, została urządzona z myślą o komforcie i dobrym samopoczuciu pacjentów. Z okna sali pobytowej rozpościera się widok na Tęczyński Park, o wyjątkowych walorach krajobrazowych.

 

 

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone