rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Implanty piersi POLYTECH

Od ponad 25 lat spółka POLYTECH Health & Aesthetics specjalizuje się w produkcji implantów piersi.

 

 

Silikonowe implanty piersi stosowane są od początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tego czasu technologia zmieniła się na lepsze.

 

Polytech ściśle współpracując z lekarzami i pacjentami rozwija swoje implanty w taki sposób, aby móc zagwarantować nie tylko ich naturalny wygląd oraz długoterminową stabilność wymiarów, ale również bezpieczeństwo:

 

Polytech oferuje ponad 1 500 różnych implantów do estetycznego powiększania piersi lub do rekonstrukcji piersi – ta różnorodność produktów jest aktualnie unikalna na rynku.

 

Wybierz naturalnie piękny wygląd, dzięki najbardziej zaawansowanym technologicznie implantom wykonanym w Niemczech.

 

Wszystkie implanty produkowane są przez POLYTECH Health & Aesthetics w Dieburgu w Niemczech. Charakteryzują się specjalnym, niepłynnym żelem oraz kilkuwarstwową, gęstą powłoką. Szczególna konsystencja żelu silikonowego sprawia, że sztuczne piersi w dotyku i podczas ruchu przypominają piersi naturalne.

 

Powierzchnie

Wszystkie  implanty Polytech mają kilkuwarstwową silikonową powłokę. Powierzchnia tej powłoki może być zaprojektowana w różny sposób:

Implanty z wyraźną teksturą oraz z powłoką Microthane® mają tendencję do zachowywania swojego położenia w ciele i nie będą łatwo obracały się czy przesuwały. Powierzchnia Microthane® dodatkowo oferuje większą ochronę przed przykurczem torebkowym. Ogólnie, powierzchnie te dają znacząco niższe wskaźniki powikłań.

Polytech jest jedynym w Europie producentem implantów piersi pokrytych powłoką Microthane®.

 

„Niezależnie od tego jaką powierzchnię wybierzesz – z naszymi implantami stawiasz na bezpieczeństwo.”

 

Rodzaje implantów

Aktualnie występujące różnice odnoszą się do materiału wypełniającego oraz technologii sporządzenia powłoki implantu. Powierzchnia powłoki  implantu może być gładka, o wyraźnej teksturze (Mesmo® sensitive, POLYtxt®) lub pokryta pianką mikropoliuretanową, tj. Microthane®.

Implanty piersi Polytech wypełniane są spoistym, nie-płynnym żelem silikonowym. „Efekt pamięci” żelu sprawia, że implant poddany umiarkowanemu naciskowi powraca do oryginalnego kształtu, kiedy nacisk ustaje. Spoistość żelu sprawia, że nawet w przypadku przecięcia implantu żel nie będzie wyciekał, a implant zachowa swój kształt. Stosowany silikon posiada certyfikat przydatności do długoterminowej implantacji.

Rodzaje implantów

źródło: http://implantypolytech.pl/implanty-piersi

Powyższe zdjęcie pokazuje widok boczny implantu okręgłego (z lewej strony) oraz implantu o kształcie anatomicznym (prawa strona).

W implantach marki Polytechstosowane są żele silikonowe o rożnej jędrności.

Polytech oferuje obecnie dwie innowacyjne serie implantów piersi, obejmujące łącznie ok. 800 różnych implantów:

Implanty w liczbie 716 z linii Sublime Line® wykonane są według projektu modularnego i wypełnione jędrnym żelem.

Implanty w liczbie 86 z serii Diagon\Gel® 4Two w tylnej części wypełnione są żelem miękkim, a w przedniej jędrnym.

 

 

„Spośród takiego asortymentu produktów wraz ze swoim chirurgiem będziesz mogła wybrać implanty najlepiej dostosowane do twoich potrzeb.
Stawiamy na różnorodność, aby jak najlepiej służyła osobowościom kobiet.”

 

 

Gwarancja jakości

Szczególnie w odniesieniu do wyrobów medycznych jakość, a zwłaszcza gwarancja jakości, są najważniejsze, ponieważ mają wpływ na ludzkie zdrowie.

„Od początku ustanowiliśmy przejrzyste zasady zarządzania jakością. W ten sposób zapewniamy, że wszystkie wymagania, jakie musi spełnić certyfikowana firma w odniesieniu do wyboru surowców, opracowywania i wytwarzania produktów, sterylizacji, kontroli jakości, przechowywania, sprzedaży oraz obsługi klienta, wypełniane są przez nas w stu procentach. Częścią naszego wszechstronnego zarządzania jakością jest, na przykład, to, że produkujemy opakowania blistrowe dla naszych produktów na miejscu, w sterylnych warunkach.”

Polytech w 1995 r., jako jeden z pierwszych producentów implantów piersi na świecie, wprowadził oznaczenie „CE” dla swoich produktów. Na tym wczesnym etapie dobrowolnie wdrożyli standardy jakości odnoszące się do produktów klasy III, które stały się obowiązkowe dla wszystkich implantów piersi w 2004 r.

W 2003 r. w Europie została wprowadzona dyrektywa na temat wyrobów medycznych, zgodnie z którą implanty piersi klasyfikowane są jako wyroby medyczne klasy III. Od 1 marca 2004 r. wszystkie implanty piersi stosowane we Wspólnocie Europejskiej muszą spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Produkty marki Polytech otrzymały odpowiednią akceptację już w grudniu 2003 r.

 

„Dla nas przestrzeganie standardów jakości jest sprawą fundamentalną. Stale dostosowujemy nasze wszystkie procesy do aktualnych wymagań prawnych i nieustannie doskonalimy jakość naszych produktów. W ten oto sposób od ponad 25 lat jesteśmy w stanie w pełni, a nawet z nawiązką, zaspokajać rosnące wymagania rynku.”

 

 

 

 

Wszystkie dane i zapewnienia pochodzą z polskiej strony producenta Polytech (http://implantypolytech.pl).

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone