chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
CHIRURGIA +48 660 530 140
GABINETY +48 12 258 65 55

Implantacja piersi

W chirurgi plastycznej najczęściej wykonywanym zabiegiem augmentacji jest implantacja piersi. Zabieg ten ma zastosowanie nie tylko w przypadku powiększania ale również liftingu, korekcji asymetrii oraz rekonstrukcji po mastektomii*.

 

Wbrew pozorom kreowanym przez ogólnoświatowe media, większość pacjentek decyduje się na dobór implantów dających efekt kształtem i wielkością zbliżony do naturalnego.

 

Rozwój technologii przyczynił się do powstawania co raz to trwalszych i bezpieczniejszych implantów. Obecnie renomowane marki implantów w swojej ofercie mają setki modeli charakteryzujących się różnymi wielkościami, kształtami, materiałami i powierzchniami.

 

Podczas doboru implantu kieruje się poniższymi parametrami implantów:

 

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest indywidualna konsultacja z chirurgiem plastycznym. Podczas konsultacji wykonywane są dokładne pomiary i wypełniana jest specjalna karta pomiarowa. Chirurg w trakcie wyczerpującej rozmowy wraz z pacjentką dobiera indywidualnie dopasowany model implantów zgodnie z jej oczekiwaniami oraz możliwościami anatomicznymi.

 

W przypadku korekcji asymetrii dobierane są implanty o różnej wielkości, dzięki czemu przywrócona zostaje symetria.

UWAGA: W przypadku chęci powiększenia do bardzo dużego rozmiaru zazwyczaj konieczne jest wykonanie niejednego zabiegu z odpowiednim odstępem czasowym między zabiegami. Jest to spowodowane procesem powolnego rozciągania się skóry pod wpływem wypełnienia implantem.

 

W Alma-Medica wykonywane są również zabiegi augmentacji brody oraz łydek.

 

Osoby zainteresowane zabiegiem implantacji zapraszamy do kontaktu.

 

 

*W Alma-Medica nie wykonywane są zabiegi rekonstrukcji po mastektomii. Osobom zainteresowanym tym zabiegiem zalecamy wybór doświadczonego chirurga specjalizującego się w chirurgii rekonstrukcyjnej.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone