rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Ginekologia

Poradnia ginekologiczna zapewnia opiekę medyczną kobietom oczekującym kompleksowej opieki specjalistycznej na każdym etapie swojego życia.

Badania ginekologiczne

Badanie cytologiczne, tzw. cytologia to badanie mające na celu wykrycie nieprawidłowości komórek nabłonkowych szyjki macicy. Badania cytologiczne pomagają wykryć wczesne stadium nowotworu szyjki macicy, dlatego każda kobieta powinna raz w roku wykonywać cytologie. Próbkę do badań pobiera się w sposób bezpieczny i bezbolesny. Podczas wizyty ginekologicznej lekarz zakłada pacjentce wziernik ginekologiczny i przy użyciu specjalnej szczoteczki pobiera wymaz. Próbka następnie zostaje przebadana w laboratorium.

Posiew z pochwy to badanie mikrobiologiczne. Jako próbkę pobierany jest śluz z przedsionka lub tylnego sklepienia pochwy. Wynik badania jest podstawą do diagnozowania infekcji intymnych.

Badania USG

USG ginekologiczne jest nieinwazyjnym badaniem ginekologicznym. Podczas badania USG ocenia się wielkość i kształt macicy, szerokość endometrium, grubość warstwy mięśniowej macicy, wielkość jajników, rozmieszczenie pęcherzyków jajnikowych. USG ginekologiczne jest podstawą do diagnostyki wielu schorzeń, a jego regularne wykonywanie jest zalecane w ramach profilaktyki zdrowotnej.

USG ciążowe pozwala na dokładną obserwację płodu. Umożliwia ustalenie wieku ciążowego, przybliżonej masy, rozpoznanie płci oraz umożliwia ocenę stanu zdrowia. Dzięki USG można rozpoznać wady genetyczne i inne zaburzenia jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Podczas prawidłowo przebiegającej ciąży zaleca się przeprowadzenia badania USG raz podczas każdego trymestru, co łącznie daje 3 razy podczas całej ciązy.

Antykoncepcja

Konsultacja z ginekologiem jest podstawą przy indywidualnym doborze antykoncepcji. Po wykonaniu badań i przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego ginekolog zaproponuje najlepszą z możliwych metod antykoncepcyjnych.

Ginekologia estetyczna

Celem zabiegów ginekologii estetycznej jest poprawa komfortu i zadowolenia z życi (w tym życia intymnego) pacjentek. W Alma-Medica wykonujemy zabiegi:

Więcej informacji na https://chirurgia-alma-medica.pl/ginekologia-estetyczna/

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone