rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Warto wiedzieć

Łagodny rozrost prostaty

Rozrośnięty stercz utrudnia całkowite opróżnianie pęcherza moczowego. Zaleganie w nim moczu może być przyczyną nawracających infekcji, a w dalszej konsekwencji prowadzić do zaburzenia pracy nerek.

czytaj całość
Wyroluj chorobę – Dekalog Zdrowia

Wchodząc w XXI wiek, weszliśmy nie tylko w erę przyśpieszonego rozwoju cywilizacyjnego, ale ciągniemy również za sobą porażki. Mimo ogromnego postępu, ciągle rosną wskaźniki umieralności. W Polsce „nie umieramy na starość”, główną przyczyną umieralności są choroby układu krążenia.

czytaj całość
USG – badanie niezastąpione w medycynie

Badania ultrasonograficzne - USG - rozwijają się dynamicznie od ponad pięćdziesięciu lat i obecnie są najpopularniejszym badaniem obrazowym w medycynie. Badanie USG wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwościach od 2 do 12MHz.

czytaj całość
Stulejka – wstydliwy problem, którego nie należy lekceważyć

Stulejka to schorzenie męskie dotyczące bardzo istotnego w życiu każdego mężczyzny organu – prącia, a bardziej precyzyjnie samego napletka. Napletek to skóra pokrywająca żołądź. Jej zadaniem jest ochrona żołędzi przed otarciami i uszkodzeniami.

czytaj całość
Przed latem – do dermatologa!

Są to najczęściej płaskie, ciemne zmiany średnicy kilku-kilkunastu mm, zlokalizowane najczęściej na tułowiu. Jeśli posiadają asymetryczny kształt, nieregularne odgraniczenie, niejednorodną pigmentację, czerwoną obwódkę i zaczynają szybko rosnąć – mogą być niebezpieczne. Istnieje możliwość, zwłaszcza po nasłonecznieniu, rozwoju czerniaka (najgroźniejszego nowotworu).

czytaj całość
Neurologia

Neurologia jest specjalizacją, która zajmuje się leczeniem uszkodzeń mózgu, nerwów oplatających ciało człowieka i naczyń odżywiających tkankę nerwową.

czytaj całość
Najważniejsza profilaktyka – rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest drugim pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym rozpoznawanym u kobiet. Współczynniki epidemiologiczne charakteryzujące zachorowalność i umieralność na raka szyjki macicy różnią się znacząco dla poszczególnych państw, miast czy regionów geograficznych.

czytaj całość
Jak przygotować się do badań?

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o tym jak przygotować się do badań takich jak USB jamy brzusznej, USG piersi, cytologii, wymazu z gardła i uroflowmetrii.

czytaj całość
Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to bardzo modna i szybko rozwijająca się dziedzina medycyny. Coraz więcej osób chce opóźnić proces starzenia skóry, by na dłużej zachować zdrowy, młody wygląd.

czytaj całość
Dermatologia estetyczna – starzenie się skóry

Starzenie się skóry – photoaging - jest to proces fizjologiczny. Od wielu lat wiadomo jednak, że procesowi naturalnego starzenia się skóry towarzyszy starzenie spowodowane działaniem dodatkowych czynników środowiskowych, a przede wszystkim promieniowania ultrafioletowego.

czytaj całość
By nie bać się bólu…

To zostało już udowodnione: największy strach każdy człowiek odczuwa przed bólem. Kierunki nowych badań medycznych od lat zmierzają do tego, by zamiast chemicznych środków przeciwbólowych stosować środki naturalne, bowiem zdolności lecznicze naszego własnego organizmu są zdumiewające.

czytaj całość
Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone