rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to bardzo modna i szybko rozwijająca się dziedzina medycyny. Coraz więcej osób chce opóźnić proces starzenia skóry, by na dłużej zachować zdrowy, młody wygląd. Zadbana twarz, sportowa sylwetka – to cechy społecznie pożądane, otwierające drogę do kariery, gwarancja dobrego samopoczucia, to coś, co podnosi samoocenę, daje poczucie pewności siebie.

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, nieuchronnym. Kluczową rolę odgrywają tu czynniki genetyczne. Wzór własnego starzenia się można obserwować u członków rodziny ze starszego pokolenia. To, jak zmienia się ich figura i na ile rozwijają się zmarszczki, stanowi wskaźnik zmian naszego ciała. Ale geny to nie wszystko…
Od wielu lat wiadomo, że procesowi naturalnego starzenia się skóry towarzyszy starzenie spowodowane działaniem czynników środowiskowych. Istnieją liczne czynniki oddziałujące na starzenie się, których skutki można w znacznym stopniu ograniczyć. Takie czynniki jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowe odżywianie, palenie papierosów, nadmiar alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja powodują, że nasza skóra starzeje się szybciej niż zaprogramowała to Matka Natura. Dlatego też nie wiek decyduje o wyglądzie i kondycji naszej skóry, ale wiedza i umiejętności dbania o nią. Sam proces starzenia rozpoczyna się początkowo w niewidoczny sposób, około 25-30 roku życia. Z każdym rokiem życia ilość kolagenu (rusztowanie dla skóry) zmniejsza się o około 1%. Po 25-30 roku życia na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, po czterdziestce skóra ulega odwodnieniu i staje się mniej elastyczna a zmarszczki pogłębiają się. Po 50 roku życia skóra traci jędrność na skutek osłabienia struktury kolagenu i elastyny, opada i wiotczeje. Zmienia się owal twarzy.

Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji potrzebna jest jej systematyczna pielęgnacja uzupełniona odpowiednio dobranymi zabiegami medycyny estetycznej. O skórę należy dbać zawsze i w każdym wieku. O tym często zapominają kobiety podejmując na własną rękę zabiegi pielęgnacyjne, chaotycznie, niekonsekwentnie, stosując niewłaściwe preparaty, wypróbowując wszystko co znajduje się na półce w drogerii. A wszystko po to, by powstrzymać oznaki upływu czasu na skórze twarzy i całego ciała. A trzeba wiedzieć o tym, żeby dobrze wybrać kosmetyk, należałoby zrozumieć mechanizmy ich działania i przyjrzeć się procesom starzenia się skóry. Bez tej wiedzy kupowanie kosmetyków pełni rodzaj drogiego hobby i nie przynosi zamierzonych rezultatów.

Dobrze zadbana twarz starzeje się wolniej a zmarszczki pojawiają o wiele lat później. Młode osoby często uważają, że zabiegi medycyny estetycznej zarezerwowane są dla kobiet dojrzałych. Nic bardziej mylnego. U osób młodych możemy w zasadzie stosować wszystkie zabiegi, które proponujemy osobom starszym. Toksyna botulinowa, kwas hialuronowy i pilingi medyczne zastosowane w odpowiednim czasie, profilaktycznie, dają doskonałe efekty i są inwestycją na przyszłość. Profesjonalne zabiegi złuszczania naskórka i/lub skóry właściwej za pomocą pilingów medycznych od lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych zabiegów. Efektem zabiegu jest rozświetlenie, odświeżenie, poprawa napięcia, redukcja zmarszczek, regeneracja cery. Dzięki odpowiednio dobranym pilingom można pozbyć się niektórych przebarwień, zmniejszyć łojotok skóry, zminimalizować widoczność blizn potrądzikowych. Skóra staje się wyraźnie gładsza, kolor ulega ujednoliceniu.

Zabiegi mezoterapii o nawilżającym i regenerującym działaniu, stosowane raz na pół roku, pomogą skórze starzeć się wolniej, wyglądać zdrowo, rześko i pięknie. Zastąpią tony kremów, które stanowią jedynie uzupełnienie w pielęgnacji naskórka i nigdy nie wnikną na tyle głęboko, aby działać równie skutecznie. Preparaty odżywcze podawane przez dermatologa w skórę nie tylko likwidują objawy, ale stymulują (zmuszają) skórę do samodzielnej odnowy.

Wiek metrykalny nie musi pokrywać się z kondycją naszej skóry. Mimo iż starzenie skóry jest procesem postępującym i nieuchronnym, można go znacznie opóźnić i w pewien sposób ujarzmić. Przez odpowiednią pielęgnację, zdrowy styl życia i zabiegi możemy starzeć się wolniej. Zapraszamy do Alma-Medica, gdzie lekarz medycyny estetycznej postawi diagnozę skóry, opracuje plan terapeutyczny oraz dobierze preparaty i kosmetyki do pielęgnacji, odpowiadające na indywidualne potrzeby skóry.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone