rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Dermatologia estetyczna – starzenie się skóry

Gdy widzimy, że zmarszczek przybywa, skóra nie jest już taka jędrna jak dawniej, albo „męczą ją” różne problemy – przebarwienia, trądzik, blizny potrądzikowe – trzeba się oddać w ręce dermatologa.

Starzenie się skóry – photoaging – jest to proces fizjologiczny. Od wielu lat wiadomo jednak, że procesowi naturalnego starzenia się skóry towarzyszy starzenie spowodowane działaniem dodatkowych czynników środowiskowych, a przede wszystkim promieniowania ultrafioletowego. Naturalne (chronologiczne) starzenie się skóry wydaje się z góry zaprogramowanym procesem, będącym wynikiem kodu genetycznego charakterystycznego dla danego gatunku.
Obecnie uważa się, że zmiany na skórze twarzy są w około 80% zależne od czynników środowiskowych, w tym przede wszystkim promieniowania UV; dotyczy to również skóry grzbietów rąk, pozbawionej włosów skóry głowy u mężczyzn i w mniejszym stopniu podudzia u kobiet. Nasilający się problem fotostarzenia skóry wynika ze zwiększonej długości życia, stałych i często nadmiernych ekspozycji na promieniowanie UV, mody na korzystanie z solariów. Objawy kliniczne, będące następstwem przewlekłego działania promieni UV, to:

• drobne i głębokie zmarszczki
• nierówna chropowata powierzchnia skóry, wiotkość skóry
• plamy soczewicowate
• nieregularne przebarwienia teleangiektazje (tzw. skóra naczyniowa)
• przerost gruczołów łojowych
• łagodne zmiany przerostowe (prosaki, brodawki łojotokowe)
• zmiany przednowotworowe – rogowacenie słoneczne
• nowotwory skóry.

Pilingi chemiczne (dermatologiczne) polegają na stosowaniu różnych związków chemicznych, które powodują kontrolowane uszkodzenie(złuszczenie) skóry, a następnie regenerację naskórka lub jednocześnie naskórka i skóry właściwej. W gabinetach dermatologii estetycznej pilingi zajmują od lat pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych zabiegów. Szeroka gama pilingów umożliwia dobór odpowiedniego preparatu w zależności od oczekiwań i potrzeb każdego Pacjenta. Zapewnia w ten sposób indywidualnie opracowaną kurację pod kątem różnych problemów natury estetycznej (trądzik, blizny, zmarszczki, przebarwienia, łojotok, utrata jędrności i elastyczności). Pilingi stosowane są nie tylko do leczenia zmian chorobowych na skórze, ale także mogą być wykonywane u ludzie ze zdrową skórą jedynie dla poprawy jej wyglądu. Efektem zabiegu jest rozświetlenie, odświeżenie, redukcja zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, wyraźne zmniejszenie liczby zaskórników, zwężenie porów, poprawa napięcia i regeneracja cery.

Botox – terapia botulinowa jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne. Za pomocą iniekcji z botuliny połączenia między nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Dzięki temu mięśnie słabiej się kurczą, w efekcie skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki mniej widoczne.

Kwas hialuronowy – jest naturalną substancją, występującą w naszym organizmie, która pomaga w nawilżeniu oraz utrzymaniu objętości skóry. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra robi się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy stosowany jest w celu redukcji zmarszczek (zmarszczki na czole, między brwiami, wokół ust, kurze łapki, fałdy nosowo-wargowe), modelowania twarzy, powiększania ust oraz rewitalizacji skóry.

Princess Rich – hialuronowa kuracja mezoterapii do twarzy z wysokim stężeniem gliceryny. To sterylny, transparentny żel, stworzony by rozświetlić twarz. Gliceryna nawilża i ujędrnia skórę, sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna i promienna. Działa jako wypełniacz do małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu, czy zmarszczki palacza wokół ust. Znakomicie nawilża skórę, może więc być używany przed lub po opalaniu.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone