rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Korekcja powiek

korekcja powiek

 

 

Interwencja chirurgiczna w plastyce powiek polega na redukcji zwiotczałej i opadającej skóry powiek górnych i dolnych oraz na usunięciu nadmiaru tłuszczu. Zabiegi przynoszą spektakularny efekt odświeżenia wyglądu twarzy i poszerzają pole widzenia.

 

 

 

 

Przebieg zabiegu


Korekcja powiek górnych

Cięcie chirurgiczne wykonuje się około 5 mm nad brzegiem rzęsowym, w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest niewidoczna, ponieważ umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powieki.

 

 

Korekcja powiek dolnych

Korekcja dolnej powieki wymaga  nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Cięcie wykonuje się około 2 mm pod brzegiem rzęsowym. Jeżeli zabieg wymaga usunięcia tylko tkanki tłuszczowej, cięcie przeprowadzane jest od strony spojówki, nie pozostawiając w ten sposób blizn na skórze.

 

 

Zabiegi te wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.

 

 

 

 

Warto wiedzieć przed zabiegiem


 

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU – KOREKCJA POWIEK:

 

 

 

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI

 

Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk powiek i podrażnienie spojówek, które mija po około 2 tygodniach. Na ranie zakłada się niewielki plasterek, który nie przeszkadza w widzeniu.
Po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Szwy usuwa się w 4-5 dobie po operacji. Po 7- 10 dniach pacjentki zwykle wracają do pracy.

 

 

Możliwe powikłania występują bardzo rzadko.

Należą do nich:

 

 

 

Zabiegi korekcji powiek powinien wykonywać doświadczony operator, gdyż nie wolno dopuścić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone