rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Powiększanie piersi

powiększanie piersi

Powiększenie piersi dokonuje się poprzez wszczepienie implantów piersiowych.
W naszej placówce stosowane są tylko implanty silikonowe, w zdecydowanej większości tzw. anatomiczne, dające naturalny wygląd. Ich rozmiar dobierany jest indywidualnie dla każdej pacjentki w zależności od kształtu piersi, budowy klatki piersiowej oraz życzenia pacjentki.

Przebieg zabiegu


Implanty umieszcza się bezpośrednio pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym.
Sposoby wprowadzenia protez:

Ze względów technicznych oraz gojenia rany, preferowanym cięciem jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Szew na ranę zakładany jest śródskórnie, nie wymaga usuwania.
Zabieg trwa około 2,5 godziny.
Czas przebywania w klinice wynosi zwykle 1 dzień.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Warto wiedzieć przed zabiegiem


W Alma-Medica do zabiegu powiększanie piersi wykorzystywane są jedynie najwyższej jakości implanty. Posiadają atesty i certyfikaty poświadczające ich trwałość i bezpieczeństwo.

W Alma-Medica zabieg powiększanie piersi wykonuje doświadczony chirurg plastyk Marek Ciesiński. Zapraszamy do zapoznania się z galerią efektów powiększania piersi wykonanych przez doktora. Na zdjęciach ukazane są piersi, powiększone implantami różnych rozmiarów.

Badania wymagane do zabiegu – powiększanie piersi:

Badania zalecane:

Badania dodatkowe w zależności od obciążenia chorobami, np.:

Przebieg rekonwalescencji
W pierwszych dniach po zabiegu utrzymuje się ból, który wymaga zastosowania środków przeciwbólowych. Przez pewien okres wymagane jest noszenie specjalistycznego stanika, który pozwoli na prawidłowe ułożenie protez oraz unieruchomienie piersi. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Normalny wygląd piersi uzyskuje się po kilku tygodniach.
Całkowite gojenie trwa około 2 miesiące.

Możliwe powikłania występują bardzo rzadko.

Należą do nich:

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone