rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Wewnątrzżylna termoablacja radiowa ClosureFast™ (RF)

Zabieg metodą ClosureFast™ jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz, korzystając z pomocy USG, przez niewielkie nacięcie skóry wprowadza do chorego naczynia cewnik. Cienki cewnik, zasilany prądem o częstotliwości radiowej, emituje ciepło do ściany naczynia, powodując jej obkurczenie i zamknięcie światła żyły. Po zamknięciu naczynia płynący przez nie strumień krwi ulega samoczynnemu przekierowaniu do zdrowych żył.

 

 

Po zabiegu na miejsce wprowadzenia cewnika zakłada się zwykły opatrunek, może być też zalecone zastosowanie dodatkowego ucisku. Lekarz może ponadto zalecić na pewien czas regularne spacery, unikanie długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej oraz wzmożonego wysiłku.

 

 Zalety zabiegu:

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

Czy zabieg wykonywany metodą ClosureFast™ jest bolesny?
Większość pacjentów nie zgłasza bólu podczas zabiegu lub jest on niewielki. Lekarz powinien zastosować znieczulenie miejscowe lub ogólne, aby znieczulić miejsce zabiegu.

 

Jak szybko można powrócić do codziennych zajęć ?
Przy zabiegu metodą ClosureFast™ pacjent zwykle powraca do codziennej aktywności w ciągu kilku dni. W ciągu kilku tygodni po zabiegu lekarz może zalecić regularną rehabilitację w postaci spacerów i powstrzymanie się od intensywnego wysiłku (na przykład podnoszenia ciężarów) lub długotrwałej pozycji stojącej.

 

Jak szybko po zabiegu będzie widoczna poprawa?
Większość pacjentów obserwuje wyraźną poprawę już po 1-2 tygodniach od zabiegu.

 

Czy po zabiegu będą widoczne blizny, sińce albo opuchlizna?
U większości pacjentów po zabiegu z użyciem cewnika nie występują blizny ani zasinienia czy opuchlizna lub są niewielkie.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone