rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120

Bezoperacyjne usuwanie zmarszczek

botoxBezoperacyjne usuwanie zmarszczek – terapia botulinowa jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne.

O zabiegu
Za pomocą iniekcji z botuliny połączenia między nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Dzięki temu mięśnie słabiej się kurczą, w efekcie skóra staje się rozluźniona, a zmarszczki mniej widoczne.

 

Efekty zabiegu
Pierwsze zmiany są widoczne już po 72 godzinach, ale ostatecznego efektu należy oczekiwać po 10-14 dniach. Efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Zabieg można powtórzyć po upływie 3 miesięcy.

 

 

Przebieg zabiegu
Zabieg trwa około 15 min. Najpierw lekarz prosi o wykonanie szeregu min i grymasów, w celu określenia działania mięśni twarzy. Następnie przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje do odpowiedniego mięśnia preparat.
Likwidacja zmarszczek głównie w górnej części twarzy:
– zmarszczki poprzeczne czoła
– zmarszczki międzybrwiowe tzw. „lwia zmarszczka”
– zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”

 

Wskazania do zabiegu
W dermatologii obok zastosowania toksyny botulinowej do wygładzania zmarszczek stosuje się ją również do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone