chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 660 530 140

PILINGI CHEMICZNE

peeling chemicznyRodzaje pilingów chemicznych
– Kwas migdałowy
– Kwas glikolowy
– Kwas mlekowy
– Kwas pirogronowy
– Kwas TCA
– Roztwór Jessnera
– Cosmelan
– Enerpeel EL
– Ferulac Peel

 

Charakterystyka pilingów chemicznych

Kwas migdałowy
Piling migdałowy uzyskiwany jest z wyciągu z gorzkich migdałów. Kwas migdałowy jest substancją o silnym działaniu rewitalizującym i bakteriobójczym. Stężenie kwasu stosowanego do kuracji wynosi od 40 do 70%. Zabiegi mogą być wykonywane o każdej porze roku, bez ryzyka powstania przebarwień. Ze względu na swoje właściwości poleca się go nawet osobom z wrażliwą cerą. Dzięki niemu skóra staje się odmłodzona, bardziej elastyczna i jędrna, a opalenizna równomierna i świetlista.

 

Kwas glikolowy
Piling glikolowy pozyskiwany z trzciny cukrowej, spłyca blizny po trądziku, zapobiega starzeniu się skóry, redukuje przebarwienia, wygładza zmarszczki, zwiększa napięcie skóry oraz ułatwia penetrację innych składników aktywnych.

 

Kwas mlekowy
Piling mlekowy pozyskiwany z kwaśnego mleka, pomaga utrzymać prawidłowe pH skóry i nawilżenie, poprawia wygląd skóry zniszczonej słońcem, redukuje przebarwienia. Stymuluje syntezę ceramidów. Reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Zmniejsza grubość warstwy rogowej, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju.

 

Kwas pirogronowy
Piling pirogronowy to piling z zastosowaniem kwasu pirogronowego, który w naturze występuje w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. Jest ceniony za swoje wszechstronne właściwości – reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza tłustość skóry, działa antybakteryjnie, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze i ją rozjaśnia. Jest szczególnie polecany w leczeniu trądziku grudkowo-zaskórnikowego. Przenika do mieszka regulując poziom sebum, ma również działanie przeciwbakteryjne. Działa rozjaśniąjąco i zwiększa świetlistość skóry, nie przesuszając jej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu, ma więc właściwości dermoplastyczne. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą, pozwala na uzyskanie w krótkim czasie dobrych efektów estetycznych, zbliżonych do tych po agresywnych zabiegach złuszczających z udziałem TCA. Dodatkową zaletą pilingu pirogronowego jest brak efektów ubocznych i podrażnienia skóry.

 

Kwas trójchlorooctowy (TCA)
Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Złuszcza skórę na różnych głębokościach. Spłyca blizny, redukuje zmarszczki i przebarwienia. Może być stosowany samodzielnie lub w kombinacji z innymi składnikami.

 

Roztwór Jessnera
Jest to mieszanina rezorcynolu, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i etanolu. Bezpośrednio po pilingu skóra może być zarumieniona. Po 2-3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania, który w zależności od intensywności użytego preparatu, może być delikatny lub bardziej nasilony. Trwa kolejne 3-4 dni.

 

Kwas Azelainowy
Azelac – żel złuszczający do skóry łojotokowej, z trądzikiem różowatym, przebarwieniami. Kwas azelainowy działa przeciwzapalne i antyoksydacyjne, likwiduje rumień i krosty. Zmniejsza wydzielanie łoju. Działa przeciwbakteryjnie. Hamuje tyrozynazę, dzięki temu wyrównuje koloryt skóry. Reguluje nadmierne rogowacenie.

 

Kwas retinowy
Piling retisec CT to preparat o wysokiej i potwierdzonej skuteczności zawierający duże stężenie retinolu i witaminy. C. Stosowany do intensywnej kuracji odmładzającej zwłaszcza w przypadku fotostarzenia. Doskonała kuracja dla kobiet ok. 35-40 roku życia z pierwszymi oznakami starzenia. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia i plamy spowodowane działaniem słońca, wygładza drobne zmarszczki. Złuszcza i odbudowuje skórę – powoduje jej pogrubienie i wygładzenie. Powoduje silne nawilżenie skóry przez wzrost syntezy kwasu hialuronowego.

 

Cosmelan – leczenie przebarwień – terapia depigmentacyjna
Cosmelan jest najskuteczniejszym zabiegiem wybielającym. Terapia przebiega dwuetapowo. Najpierw w gabinecie, na cały leczony obszar ciała, nakładana jest musztardowa maska. Maska pozostaje na skórze pacjenta od 4 do 6 godzin po wyjściu z gabinetu. W drugim etapie – kontynuuje się terapię w domu. Sposób postępowania po zabiegu dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od rodzaju i nasilenia przebarwień oraz od typu skóry. Pacjent otrzymuje w gabinecie krem Cosmelan 2 oraz dokładną instrukcję dotycząca postępowania w ciągu następnych 2 miesięcy po zabiegu.
Kuracja Cosmelan:
– umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych
– przywraca skórze gładkość i blask
– ma działanie liftingujące, spektakularnie poprawia wygląd skóry
– przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej obniżając wydzielanie łoju
– wyraźnie zwęża pory
– program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry
Rezultaty
W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%!

 

Piling na powieki – Enerpeel

Jest bardzo skutecznym zabiegiem m.in. dla osób pracujących dużo przy komputerze, palących papierosy oraz dla osób z luźną skórą powiek. Do zabiegu używa się preparatu na bazie kwasu trójchlorooctowego. Piling minimalizuje także cienie pod oczami. Na początku skóra może delikatnie się łuszczyć, po około miesiącu odbudowuje się i wyraźnie wygładza, zmarszczki ulegają zmniejszeniu, a spojrzenie odzyskuje świeży, młodszy wygląd.

 

Ferulac Peel – Nowość! Najskuteczniejszy piling anti-aging!

Ferulac Peel – nowa generacja nanopilingów chemicznych. W pilingach Ferulac Peel została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośnik ten stanowią wysokiej jakości liposomy – niezwykle małe pęcherzyki jednowarstwowe o rozmiarze 50-200 nm.
Skład i właściwości
Unikalne połączenie aktywnych składników:
– Kwas ferulowy (12%): silny antyoksydant (ochrona i neutralizacja wolnych rodników), fotoprotekcja (ochrona i minimalizacja szkód wywołanych przez słońce), depigmentacja (zapobieganie i redukcja plam pigmentacyjnych), działanie przeciwzapalne, zapobieganie nowotworom skóry
– Floretyna (5%): silny antyoksydant, hamuje aktywność elastazy, zwiększa wchłanianie innych składników
– Witaminy C + E + A: koktajl antyoksydantów, stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza przebarwienia
– Kwas hialuronowy: nawilża i regeneruje
Zastosowanie w pilingach technologii, w której substancja aktywna znajduje się w liposomach, umożliwia:
– lepszy transport substancji aktywnych w głąb skóry
– stopniowe i długotrwałe wydzielanie składników aktywnych
– ochronę i stabilność zawartych w nich substancji
– dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone