chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55
  • Chirurgia plastyczna

Modelowanie nóg i pośladków

Zabieg korekcji łydek polega na wszczepieniu endoprotez łydkowych, które nadają podudziom zupełnie nowy kształt. Są pewne choroby neurologiczne i ortopedyczne (np. stopa końsko-szpotawa), które doprowadzają do znacznego niedorozwoju mięśni podudzia, a co za tym idzie rażących asymetrii podudzi. U osób tych czasami różnica między obiema łydkami jest tak duża, że wszczepienie samego implantu nie jest w stanie zniwelować tej asymetrii.
Potrzebne są wówczas dwa zabiegi. W pierwszym wszczepiana jest endoproteza łydkowa, a po kilku miesiącach, po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego i osiągnięciu ostatecznego kształtu łydki, wykonywany jest drugi zabieg, polegający na wykonaniu modelowania metodą liposukcji drugiego podudzia. Efekty estetyczne zabiegu są spektakularne.

Skuteczną metodą na poprawę figury, dającą długotrwały efekt, jest zabieg korekcji pośladków, wykonywany poprzez wykorzystanie endoprotez silikonowych, bardzo podobnych do tych, które używane są do powiększania piersi. Do tej pory zabieg ten wykonywany był poprzez przeszczep własnego tłuszczu czy wszczepianie preparatu macrolane. Zabiegi te niestety nie dają trwałego efektu. Poza tym problem obwisłych płaskich pośladków często dotyczy osób, które intensywnie się odchudzały i nie mają na tyle tkanki tłuszczowej, aby można było ją wykorzystać do przeszczepienia w okolicę pośladkową. Wymodelowanie pośladków poprzez wszczepienie endoprotez w sposób trwały i widoczny poprawia ich kształt.

Tak naprawdę są dwa powody, dla których decydujemy się na operacje plastyczne. Po pierwsze zabieg często jest niezbędny, aby powrócić do normalnego życia po wypadku, nieudanej operacji lub w przypadku wad wrodzonych. Drugą przyczyną jest tzw. wzgląd psychologiczno-estetyczny, równie ważny w życiu każdego człowieka. Akceptacja naszego ciała, dzięki czasami niewielkim korektom, pozwala odnaleźć nowe siły witalne i radość życia.

Marek Ciesiński
specjalista chirurg plastyk

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone