chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55

Lifting szyi

Lifting szyi, czyli podciągniecie skóry szyi, to zabieg estetyczny mający na celu zlikwidowanie nadmiaru wiszącej skóry.

 

O zabiegu
Nadmiar tłuszczu może być odessany. Chirurg wykonuje wtedy niewielkie nacięcie w podbródku i przez nie usuwa tkankę tłuszczową. Nacięcie zostaje później zszyte i zabandażowane. Gdy na szyi jest zbyt dużo skóry (np. po odchudzaniu), chirurg może naciąć skórę na podbródku, część z niej wyciąć i podnieść. Skóra będzie przymocowana za pomocą kleju tkankowego lub szwów. Rana zostanie obandażowana i opatrunek należy nosić przez co najmniej tydzień. Zabieg taki trwa 2-4 godziny. Sposób znieczulenia ustala pacjent z lekarzem.

 

lifting szyiZnieczulenie
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, czasami w znieczuleniu miejscowym.

 

Czas pozostawania w klinice
Czas przebywania w klinice wynosi zwykle 1 dobę.

 

Wymagane badania do zabiegu:
– morfologia z rozmazem, OB
– grupa krwi
– mocz badanie ogólne
– glikemia na czczo
– Antygen HBS, HCV, HIV
– koagulogram (APTT, wsk. Quick, INR)
– EKG z opisem
– RTG klatki piersiowej
– wymaz z nosa
– jonogram, mocznik, kreatynina
– elektrolity (K, Na)

 

Pacjent musi wykonać wszystkie badania zlecone przez lekarza, 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po należy zaprzestać palenia tytoniu, nie wolno również brać leki zaburzające krzepliwość krwi. Pacjent powinien być zdrowy, bez żadnych infekcji i stanów zapalnych.

 

Przebieg rekonwalescencji
Należy unikać wysiłku i gwałtownych ruchów, normalny wygląd szyi można zauważyć po około 2 tygodniach. Ostateczny efekt końcowy widoczny jest po miesiącu od zabiegu.

 

Możliwe powikłania występują bardzo rzadko. Należą do nich:
Po zabiegu pojawia się opuchlizna szyi i sińce. Pacjent może odczuwać mrowienie, pieczenie lub ciągniecie, jak również drętwienie. Jest to normalne po takim zabiegu. Może pojawić się także na kilka dni po operacji ból pleców, który uniemożliwia wyprostowanie się. Jak po każdym zabiegu, tak i tu może pojawić się infekcja. Jeśli wystąpią jej pierwsze objawy, należy zgłosić się do lekarza. Poza tym może wystąpić reakcja alergiczna na znieczulenie. Czasami może dojść do innych powikłań po liftingu szyi, są to: krwiaki, miejscowe nagromadzenie się płynu surowiczego, pojawienie się guzków, plamek czy też zwiotczenie skóry. Bardzo rzadko pojawia się utrata czucia na powierzchni skóry szyi.
Większość pacjentów wraca do pracy po 10-14 dniach. Przez co najmniej 3 tygodnie po zabiegu nie można uprawiać sportu. Nie należy skracać tego czasu.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone