chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55

Labioplastyka

LabioplastykaZbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są przyczyną braku akceptacji ich wyglądu, powodują dyskomfort podczas codziennych czynności (np. siedzenia, jazdy na rowerze), ale także mogą negatywnie wpływać na doznania seksualne.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:
Labioplasyka to zabieg polegający na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych mniejszych i większych. Podczas zabiegu wycina się nadmiar tkanek, a następnie zakłada szwy wchłanialne.
Czas zabiegu waha się między 30 a 45 minut.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
Czas przebywania w klinice wynosi zwykle 1 dzień.

Istotne jest, aby pacjentka była po menstruacji. Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką (plastyką pochwy).

 

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU:
– grupa krwi
– morfologia + płytki krwi
– układ krzepnięcia: APTT, INR, PT
– elektrolity (K,CL,Na)
– HBsAg, anty- HCV

 

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI
Ból po zabiegu łagodzi się środkami przeciwbólowymi. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, okres gojenia się rany i zejście obrzęku wynosi ok. 7 dni.
Do całkowitej aktywności seksualnej pacjentka po labioplastyce warg sromowych mniejszych dochodzi po upływie 6-8 tygodni, a po powiększaniu warg sromowych większych już po 3-4 tygodniach.
Higiena miejsca intymnego powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu bieżącą wodą, płynem do higieny intymnej i delikatnym osuszaniu szwów ręcznikiem papierowym.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone