chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55

Korekcja powiek górnych i dolnych

korekcja powiek górnych i dolnychInterwencja chirurgiczna w plastyce powiek polega na redukcji zwiotczałej i opadającej skóry powiek oraz na usunięciu nadmiaru tłuszczu. Zabiegi przynoszą spektakularny efekt odświeżenia wyglądu twarzy i poszerzają pole widzenia.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:
W przypadku korekcji powiek górnych cięcie chirurgiczne wykonuje się około 5 mm na brzegiem rzęsowym, w załamku powieki górnej. Późniejsza blizna jest niewidoczna, ponieważ umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powieki. Korekcja powieki dolnej wymaga  nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Cięcie wykonuje się około 2 mm pod brzegiem rzęsowym. Jeżeli zabieg wymaga usunięcia tylko tkanki tłuszczowej, cięcie przeprowadzane jest od strony spojówki, nie pozostawiając w ten sposób blizn na skórze.
Zabiegi te wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.

 

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU:
– badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi (układ krzepnięcia)
– morfologia
– grupa krwi
– inne badania, zlecone indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji

 

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI
Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk powiek i podrażnienie spojówek, które mija po około 2 tygodniach. Na ranie zakłada się niewielki plasterek, który nie przeszkadza w widzeniu.
Po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Szwy usuwa się w 4-5 dobie po operacji. Po 7- 10 dniach pacjentki zwykle wracają do pracy.

 

MOŻLIWE POWIKŁANIA WYSTĘPUJĄ BARDZO RZADKO. NALEŻĄ DO NICH:
– krwiak
– infekcja
– mniej lub bardziej estetyczna blizna.

Zabiegi korekcji powiek powinien wykonywać doświadczony operator, gdyż nie wolno dopuścić do nadmiernej redukcji zwiotczałej skóry, które może skutkować wywinięciem na zewnątrz brzegu rzęsowego powieki dolnej, co w przyszłości może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia gałki ocznej.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone