chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55

Leczenie żylaków metodą RFITT Celon

rfitt celonLeczenie żylaków metodą RFITT Celon (Radiofrequency Induced Thermotherapy) polega na obkurczeniu lub zamknięciu niewydolnej żyły z zastosowaniem prądu o częstotliwości fal radiowych. Zabieg polega na wprowadzeniu aplikatora wytwarzającego fale radiowe do wnętrza niewydolnej żyły. Fale radiowe powodują rozgrzanie ścian żyły, co prowadzi do ich obkurczenia, a następnie zamknięcia. Ilość dostarczonej do obkurczania żyły energii jest precyzyjnie kontrolowana komputerowo, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń pozanaczyniowych oraz powstania odczynu zapalnego typowego dla ablacji chemicznych.

 

Przed zabiegiem wykonywane jest badanie USG Doppler, podczas którego oceniana jest wydolność układu żylnego. Niewydolne żyły i zakres chorobowo zmienionego naczynia wymagające leczenia są precyzyjnie oznaczane.

 

Zalety metody

 

Przebieg rekonwalescencji

Po zabiegu należy nosić specjalną pończochę uciskową przez 7 do 14 dniu, w zależności od indywidualnego zalecenia lekarza. Nie ma konieczności ograniczania codziennej i umiarkowanej aktywności. Przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu należy unikać większej aktywności, wysiłku fizycznego.

 

W Alma-Medica leczenie żylaków metodą RFITT Celon wykonuje lek. med. Roman Kuśnierczyk. Poniżej prezentujemy wybrane efekty leczenia.

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone