chirurgia@alma-medica.pl
rejestracja@alma-medica.pl
+48 660 530 120
+48 12 258 65 55

Ginekologia estetyczna – zabiegi

LABIOPLASTYKA to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych i większych. Duże lub niesymetryczne wargi sromowe są przyczyną braku akceptacji ich wyglądu, powodują dyskomfort podczas codziennych czynności (np. siedzenia, jazdy na rowerze), ale także mogą negatywnie wpływać na doznania seksualne.
VAGINOPLASTYKA to zabieg polegający na korekcji szerokości pochwy, dopasowujący jej rozmiary do wielkości uważanej przez kobietę za optymalną. Pacjentki decydują się na zabieg vaginoplastyki głównie z powodu podniesienia jakości życia seksualnego.

Zapraszamy!

Żylaki – jak je rozpoznać i leczyć?

Masz uczucie, że wieczorem buty są za ciasne, a stopy masz ciągle wilgotne?
Nie możesz ustać w jednym miejscu, a gdy siedzisz nieustannie poruszasz stopami lub drepczesz w miejscu?
Czy masz wrażenie uczucia ciężkich nóg, a wieczorem bolą cię łydki i łapią skurcze?
Mogą to być objawy żylaków kończyn dolnych.

Nie bagatelizuj! Kontroluj! Lecz!

Prywatna Klinika Chirurgiczna ALMA-MEDICA zaprasza na konsultacje z naszym chirurgiem naczyniowym, który pomoże Ci wybrać najlepszą metodę zapobiegania lub leczenia żylaków kończyn dolnych.

Korekcja kształtu nosa

korekcja-kształtu-nosaZabieg ma na celu poprawę kształtu nosa lub usunięcie przeszkód utrudniających oddychanie. Ponieważ nos zawsze dominuje w twarzy, nadaje określony charakter, dlatego nawet niewielka zmiana może w znaczący sposób poprawić wygląd twarzy.

 

PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg polega na korekcji części chrzęstnej i kostnej nosa w zależności od zaplanowanego kształtu.
Cięcia chirurgiczne przeprowadza się w przedsionku nosa, w miejscach niewidocznych. W trakcie zabiegu prostuje się krzywą przegrodę nosa, ścina garb chrzęstno-kostny, zwęża piramidę i modeluje koniuszek nosa. Czasem zachodzi potrzeba użycia przeszczepu chrząstki lub kości na grzbiet nosa. Szwy wewnątrz przewodów nosa są wchłanialne i nie wymagają usuwania. Na nos zakłada się płytkę termoplastyczną szynującą kości nosowe.
Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Ze względu na komfort pacjenta zdecydowanie preferowane jest znieczulenie ogólne. Zabieg trwa około 2 godzin.
Czas przebywania w klinice wynosi zwykle 1 dzień.

 

KOREKCJA NOSA OBEJMUJE:
– wielkość nosa
– szerokość nosa na grzbiecie
– garb chrzęstno- kostny lub zapadnięcie na grzbiecie
– czubek nosa, który jest zbyt duży, opadający lub zadarty
– zbyt duże, zbyt szerokie lub zadarte nozdrza
– zniekształcenia po urazach
– nos zdeformowany z powodu wady wrodzonej
– korekcja nosa może mieć również wskazania natury ściśle medycznej, pozwala ona bowiem na usunięcie przeszkód utrudniających oddychanie (korekcja przegrody nosa).

 

BADANIA WYMAGANE DO ZABIEGU:
– grupa krwi
– morfologia + płytki krwi
– układ krzepnięcia: APTT, INR, PT
– elektrolity (K,CL,Na)
– HBsAg, anty- HCV
BADANIA ZALECANE:
– EKG
– RTG klatki piersiowej
– HIV
BADANIA DODATKOWE W ZALEŻNOŚCI OD OBCIĄŻENIA CHOROBAMI, np.:
schorzenia tarczycy;
– TSH, fT4, fT3,
choroby kardiologiczne;
– ECHO serca
– inne badania, zlecone indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji

 

PRZEBIEG REKONWALESCENCJI
Okres rekonwalescencji trwa ok. 2 – 4 tygodnie, w tym czasie widoczne są opuchlizna i zasinienie. Zastosowana tamponada przewodów nosowych utrzymana zostaje ok. 48 godzin. Przez 2 tygodnie jest wskazane noszenie płytki szynującej na nosie. Powrót do pracy po ok. 2-3 tygodniach. Obrzęk samego nosa ustępuje do trzech miesięcy. Ostateczny efekt zabiegu możemy ocenić dopiero po roku czasu.
Przez 6 miesięcy po zabiegu przeciwwskazane jest opalanie nosa!

 

MOŻLIWE POWIKŁANIA WYSTĘPUJĄ BARDZO RZADKO. NALEŻĄ DO NICH:
– krwiak w ranie
– infekcja rany
– przesunięcie odłamów kostnych w okresie pooperacyjnym
– krwawienie z nosa.

Modelowanie nóg i pośladków

Zabieg korekcji łydek polega na wszczepieniu endoprotez łydkowych, które nadają podudziom zupełnie nowy kształt. Są pewne choroby neurologiczne i ortopedyczne (np. stopa końsko-szpotawa), które doprowadzają do znacznego niedorozwoju mięśni podudzia, a co za tym idzie rażących asymetrii podudzi. U osób tych czasami różnica między obiema łydkami jest tak duża, że wszczepienie samego implantu nie jest w stanie zniwelować tej asymetrii.
Potrzebne są wówczas dwa zabiegi. W pierwszym wszczepiana jest endoproteza łydkowa, a po kilku miesiącach, po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego i osiągnięciu ostatecznego kształtu łydki, wykonywany jest drugi zabieg, polegający na wykonaniu modelowania metodą liposukcji drugiego podudzia. Efekty estetyczne zabiegu są spektakularne.

Skuteczną metodą na poprawę figury, dającą długotrwały efekt, jest zabieg korekcji pośladków, wykonywany poprzez wykorzystanie endoprotez silikonowych, bardzo podobnych do tych, które używane są do powiększania piersi. Do tej pory zabieg ten wykonywany był poprzez przeszczep własnego tłuszczu czy wszczepianie preparatu macrolane. Zabiegi te niestety nie dają trwałego efektu. Poza tym problem obwisłych płaskich pośladków często dotyczy osób, które intensywnie się odchudzały i nie mają na tyle tkanki tłuszczowej, aby można było ją wykorzystać do przeszczepienia w okolicę pośladkową. Wymodelowanie pośladków poprzez wszczepienie endoprotez w sposób trwały i widoczny poprawia ich kształt.

Tak naprawdę są dwa powody, dla których decydujemy się na operacje plastyczne. Po pierwsze zabieg często jest niezbędny, aby powrócić do normalnego życia po wypadku, nieudanej operacji lub w przypadku wad wrodzonych. Drugą przyczyną jest tzw. wzgląd psychologiczno-estetyczny, równie ważny w życiu każdego człowieka. Akceptacja naszego ciała, dzięki czasami niewielkim korektom, pozwala odnaleźć nowe siły witalne i radość życia.

Marek Ciesiński
specjalista chirurg plastyk

O Nas

Alma-Medica jest jedną z najpopularniejszych placówek medycznych w Małopolsce. Ze względu na profesjonalne zaplecze operacyjne jesteśmy również najbardziej nowoczesną i bezpieczną prywatną placówką w Polsce.

Alma-Medica dysponuje:
– nowoczesnym blokiem operacyjnym z pełnym wyposażeniem,
– salą pooperacyjną z monitoringiem anestezjologicznym,
– nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i operacyjnym,
– salą pobytową (łazienka, TV, Internet),
– gabinetem diagnostyczno-zabiegowym,
– gabinetami z zakresu poradni specjalistycznych.

Specjalizujemy się w chirurgii plastycznej, ginekologii estetycznej, chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chirurgii urologicznej, chirurgii ortopedycznej, dermatochirurgii oraz medycynie estetycznej.

Dodatkowo w swojej ofercie posiadamy gabinety specjalistyczne świadczące usługi z zakresu ginekologii i położnictwa, urologii, dermatologii, neurologii, ortopedii, interny, pediatrii.

Posiadamy sprzęt do diagnostyki USG, USG DOPPLER, EKG oraz punkt poboru badań diagnostycznych.

Nasz zespół to wysoce wykwalifikowani specjaliści wielu dziedzin medycznych, którzy swoje doświadczenie zdobywali w kraju i za granicą. W Alma-Medica ce konsultują między innymi: specjalista chirurg plastyk Marek Ciesiński, specjalista chirurg plastyk Małgorzata Keller-Skomska, specjaliści dermatologii i medycyny estetycznej Maria Brzeska-Budzanowska oraz Piotr Glanowski, specjalista ginekologii estetycznej Radosław Kosobucki, specjalista chirurgii naczyniowej Filip Reś, specjaliści urologii Mirosław Fortuna oraz Witold Smoleński, specjalista ginekologii i położnictwa Anna Sus-Urban, lekarz medycyny rodzinnej i pediatrii Katarzyna Średniawa, specjaliści neurologii Agnieszka Spychałowicz oraz Ewa Mańko, specjalista medycyny pracy Anna Darska-Gołuńska.

W Alma-Medica wykonujemy szereg różnorodnych zabiegów.

Dzięki takim zabiegom, jak lifting twarzy, korekcja powiek górnych i dolnych, korekcja uszu, korekcja nosa, korekcja brody pomagamy pacjentom w poprawie wyglądu twarzy.
W naszej ofercie proponujemy zabiegi: powiększania piersi, pomniejszania piersi, podwieszania piersi, liftingu piersi, plastykę brodawek sutkowych. U mężczyzn wykonujemy zabiegi ginekomastii.

Dzięki naszym chirurgom uzyskasz kształtne, zgrabne nogi poprzez takie zabiegi jak modelowanie kształtu łydek oraz lifting ud.

W Alma-Medica można także wykonać drobne zabiegi dermatologiczne metodą kriochirurgii (wymrażanie zmian skórnych) oraz usuwamy zmiany skórne – chirurgicznie. W ten sposób usuwamy znamiona, pieprzyki, brodawki, włókniaki, nabłoniaki, kaszaki i inne zmiany skórne. Przed usunięciem zmian skórnych wykonujemy dermatoskopowe badanie skóry. Usunięte zmiany skórne badane są histopatologicznie.

Dla poprawy komfortu życia seksualnego, Alma-Medica oferuje kobietom zabiegi ginekologii estetycznej: labioplastyka (korekcja warg sromowych), vaginoplastyka (korekcja szerokości pochwy). Dla kobiet cierpiących na wysiłkowe nieotrzymanie moczu w Alma-Medica polecamy uszczelnienie cewki moczowej metodą OPSYS. Natomiast mężczyzn zapraszamy na zabiegi usuwania stulejki (plastyka napletka) lub korekcję wędzidełka. Usuwamy również zmiany skórne z okolic intymnych.

W Alma-Medica wykonujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy, botox, pomagają w redukcji zmarszczek mimicznych twarzy oraz usuwają inne defekty kosmetyczne.

Chirurg naczyniowy pomoże z uciążliwym problemem, jakim są żylaki. W Alma-Medica wykonywane są zabiegi skleroterapii – leczymy drobne żylaki oraz tzw. „pajączki naczyniowe”. Natomiast metodą laserową oraz zastosowaniem systemu VenaSeal usprawniamy przepływ krwi poprzez uszczelnienie bądź zamknięcie zmienionej chorobowo żyły.
Jako firma działająca na rynku usług medycznych, specjalizujemy się również w badaniach profilaktycznych. Prowadzimy kompleksową opiekę w ramach medycyny pracy.
Alma-Medica usytuowana jest na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego, w odległości 10 km od Krakowa oraz 8 km od Portu Lotniczego „Balice”.

Zapewniamy kompleksową organizację zabiegów, organizujemy transport z lotniska, dworca, rezerwację biletów oraz na życzenie pacjentów umożliwiamy powrót transportem medycznym.

Wieloletnie doświadczenie personelu, nowoczesny sprzęt i wysoki poziom bezpieczeństwa oraz skuteczność to najważniejsze zalety Podmiotu leczniczego Alma-Medica.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia nas pod Krakowem przy ul. Śląskiej 316 w Zabierzowie.

Medycyna piękna

medycyna pięknaWiększości z nas medycyna kojarzy się ze specjalistami leczącymi choroby i dolegliwości, zaś uroda przynosi na myśl branżę kosmetyczną. Jednak w sztuce lekarskiej nie mogło zabraknąć miejsca dla piękna ludzkiego ciała. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna łączą piękno z medycyną. Lekarze specjaliści latami nabywają za równo wiedzę medyczną jaki i precyzję ręki, którą „rzeźbią” nasze ciała. Doświadczony chirurg plastyk odznacza się wprawnym okiem oraz wysokim poczuciem estetyki, które tak samo jak w sztukach plastycznych pozwalają określić idealne proporcje i skomponować harmoniczną całość.

 

W Alma-Medica wybitni specjaliści od lat pomagają pacjentkom i pacjentom odkryć w sobie piękno. Piękno jest w każdym z nas, jednak czasem mankamenty naszej urody sprawiają, że o tym zapominamy. Stają się one naszą obsesją i powodują kompleksy. Naszą misją jest pomoc w odzyskaniu radości i pewności siebie tych, którzy nam zaufali. Do naszego zespołu zaliczają się wybitni specjaliści chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej, którzy z powołania spędzili lata nauk i praktyk doskonaląc się w tej sztuce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

Mikołajkowa promocja! Medycyna estetyczna.

mikołajkowa promocjaZ okazji zbliżających się ​Mikołajek ​ALMA-MEDICA, ​Klinika chirurgii plastycznej​ przygotowała specjalną PROMOCJĘ​ na zabiegi medycyny estetycznej!

 15% Botox ~ Kwas hialuronowy ~ Mezoterapia
10% Korekcja powiek ~ Korekcja odstających uszu

 

 

 

Ponadto ​promocyjne​ ceny na zabiegi z wykorzystaniem​ peelingów medycznych:
​​

 Derma Peel ~ 1000zł* 790zł
 Yellow Peel ~ 500zł*  350zł
 PQAGE Croma ~ 350zł*  280zł
 Retix.C ~ 200zł* 148zł

 

*cena regularna w Alma-Medica

Promocja​ trwa do końca grudnia 2017r.​ lub do wyczerpania wolnych terminów.

Zapraszamy!

Już czas na PEELINGI MEDYCZNE – przygotuj skórę na wiosnę!

PEELINGI

Profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem szerokiej gamy peelingów medycznych najbardziej znanych marek na świecie w Alma-Medica!

#YellowPeel
#PQAge
#DermaPeel
#RetixC

i wiele innych…

 

 

Efekty zabiegu:
rozjaśnienie, odświeżenie i ujędrnienie skóry
spłycenie zmarszczek
usunięcie lub redukcja przebarwień
odblokowanie i zwężenie porów oraz zmniejszenie
zaskórników
terapia trądziku
redukcja blizn potrądzikowych

Najlepsze efekty w serii 3-4 zabiegów.

 

Czy wiesz, że…
Peelingi medyczne od lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych zabiegów?

 

Znasz różnicę między peelingiem medycznym, a kosmetycznym?
Wiesz po co skórze jest potrzebne złuszczanie?
Dowiedz się więcej…

Bezpłatne konsultacje!

Umów się!

 606 148 987

Yellow Peel

Peeling medyczny Yellow Peel dzięki swojej wysokiej skuteczności oraz niskiej agresywności jest jednym z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego działanie umożliwia usunięcie naskórka na różnych poziomach, dlatego ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry.

Zastosowane w pierwszej fazie zabiegu kwasy powodują złuszczanie i odnowę naskórka. W druga faza zabiegu ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu, elastyny i glikozamin, które przywracają skórze jędrność.

Zawarte w preparacie dodatkowe składniki usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Zastosowanie Yellow Peel

Spłycenie drobnych zmarszczek,

Przywrócenie jędrności skóry,

Przeciwdziałanie fotostarzeniu skóry,

Odmłodzenie okolic oczu,

Usunięcie przebarwień na twarzy i dłoniach

Niwelacja blizn i leczenie zaburzeń pigmentacji po trądziku,

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Jak wygląda zabieg Yellow Peel?

Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry specjalnym preparatem. Następnie wykonywana jest pierwsza faza zabiegu z użyciem żelowego peelingu powierzchniowego. Podczas tej fazy pacjent zazwyczaj odczuwa pieczenie, które jest sygnałem do usunięcia preparatu.

W drugiej fazie nakładany jest Yellow Peel. Ilość nakładanych warstw jest uzależniona od celu wykonywanego zabiegu.

Od razu po wykonaniu zabiegu może pojawić się lekki obrzęk skóry oraz zaczerwienienie. Nie należy się tym jednak martwić, gdyż jest to normalna reakcja skóry. Wystąpienie tych objawów oznacza prawidłowe przeprowadzenie zabiegu i gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów.

Około 3 dni po wykonaniu peelingu zaczyna się delikatne złuszczanie naskórka, które nie stanowi przeszkody w aktywności zawodowej i towarzyskiej.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem Yellow Peel bardzo ważne jest dbanie o intensywne nawilżenie skóry. Pacjentom ze skłonnościami do przebarwień w okresie po zabiegowym zaleca się stosowanie filtrów o lekkiej konsystencji.

♥️ Walentynkowa promocja ♥️ CHIRURGIA PLASTYCZNA ♥️

Z okazji Walentynek ALMA-MEDICA, Klinika chirurgii plastycznej przygotowała specjalną PROMOCJĘ – 10% rabatu od ceny regularnej w Alma-Medica na zabiegi:

 korekcja odstających uszu
 korekcja powiek
 zabiegi upiększające na twarz z wykorzystaniem botox’u i kwasu hialuronowego.

 

Dodatkowa okazja – peelingi medyczne:

 

– Derma Peel ~ 1000zł* 790zł
– Yellow Peel ~ 500zł*  350zł
– PQAGE Croma ~ 350zł*  280zł
– Retix.C ~ 200zł* 148zł

 

* regularna cena

 

Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub do wyczerpania wolnych terminów.

 

Zapraszamy!

Alma-Medica,
Zabierzów (9 km od Krakowa / okolice lotniska Balice – 5 km),
ul. Śląska 316,
 660 530 140,
chirurgia@alma-medica.pl,

Bezpłatne konsultacje z kosmetologii i medycyny estetycznej!

konsultacje kosmetologiczneZ okazji Dnia Kobiet Alma-Medica zaprasza na BEZPŁATNE

konsultacje i porady z kosmetologii i medycyny estetycznej 
 3 marca 2018 w godzinach od 10 do 14 

 

Zrób sobie prezent i zarezerwuj dogodny termin!

 

Podczas konsultacji:

 ocenimy stan Twojej skóry twarzy i szyi

 dowiesz się, jakie potrzeby ma Twoja skóra

 poznasz sposoby na opóźnienie procesu starzenia

 pomożemy w doborze zabiegów zgodnie z Twoimi oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi

 

Konsultować będzie mgr Monika Dorynek.

 

Absolwentka Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2011 r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Kosmetologia z elementami medycyny estetycznej”. Od wielu lat wykonuje zabiegi estetyczne m.in mezoterapię igłową, peelingi medyczne, osocze bogatopłytkowe.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu konsultacji pod numerem 660 530 140.

Zapraszamy!

Korekcja uszu w Alma-Medica

korekcja uszuNie czekaj do lata! 
W Alma-Medica doświadczeni specjaliści pomagają z problemem odstających uszu.
Korekcja uszu jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci wracają do domu tego samego dnia. Po zabiegu należy przez kilka tygodni nosić specjalną opaskę, dlatego obecna pora roku jest uważana za najlepszą na poddanie się zabiegowi.

 

 

Zapraszamy!

Alma-Medica,
Zabierzów (9 km od Krakowa / okolice lotniska Balice – 5 km),
ul. Śląska 316,
 660 530 140,
 chirurgia@alma-medica.pl

Witamy w zespole lekarzy specjalistę chirurgii naczyniowej lek. med. Romana Kuśnierczyka!

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu lekarskiego przystąpił specjalista chirurgii naczyniowej lek. med. Roman Kuśnierczyk.
Pierwsze konsultacje odbędą się już 8 maja, od godziny 15.00.

Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Jest specjalistą chirurgii ogólnej II stopnia oraz specjalistą chirurgii naczyniowej. Poza pełnoprofilowym zakresem wykonywanych świadczeń wynikających ze specjalizacji, w sposób szczególny zajmuje się:
 Nowoczesnymi technikami termoablacji wewnątrznaczyniowej, które stosuje w leczeniu niewydolności żylnej (żylaki, owrzodzenia troficzne)
 Beznapięciowym leczeniem operacyjnym przepuklin rozworu mięśniowo-grzebieniowego (przepukliny pachwinowe i udowe) bez użycia materiałów sztucznych- siatek.

W ramach chirurgii naczyniowej lek. med. Roman Kuśnierczyk wykonuje:
 Operacje żylaków metodą RFITT Celon
 Termoablacje diatermiczne żylaków pniowych i żył przeszywających
 Miniflebektomie

Zapraszamy do rezerwacji terminu konsultacji w naszej rejestracji!

Copyright AlmaMedica 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone